Cami Pencere Süslemeleri

 

Cami pencere süslemeleri cami vitray sanatı ve farklı renklerin camlarının birleşimi ve teknik modellerin dizinlenmesiyle oluşan mimari süsleme çeşitleri ortaya çıkararak cami pencerelerimizin daha estetiksel olarak gözükmesine olanak göstermektedir. Cami Penceresinde ilk etapta sonuçta çıkacak cami pencere rengi belirlenerek daha sonra cami vitray sanatı uygulanır. Bu uygulamada ilk başta sonuç rengini karşılayacak renkler belirlenerek karıştırılacak renklerin, eskiz (ön) hazırlık çalışması tamamlanır, kullanılacak camların pürüzsüz olmasına özen gösterilerek camlar uygun ölçülerde kesilir ve eskiz çalışması cama uygulanarak dış ölçüm çalışmaları tamamlandıktan sonra hayal gücünüze en uygun olan cami pencere modelleri ortaya çıkmış olur.

Cami Vitrayının Oluşturulması

Dış ve iç ölçüleri belirlenen camlar, eskiz üzerindeki uygun olanlara uyarlanarak kesilir ve dikkatli bir şekilde yapıştırılarak metal aksamlar sayesinde sabitlenir ve çerçevelenerek bir müddet bekletildikten sonra Cami pencerelerine vitraylar uygulanır. Bu zorlu ve meşakkatli bir çalışma olduğu için Cami penceresi kenarlarına yapılan hat sanatlarına oranla daha pahalıdır. Cami pencere süsleme fiyatlarının bir çok noktasınıda cami vitray çalışmaları tamamlamaktadır.


Cami Pencere Vitray Uygulama Şekilleri

Beton pencere ve alçı vitray pencere olarak iki şekilde uygulanmaktadır. Yoğun uğraş isteyen Cami pencere vitray çalışmaları, Osmanlıdan günümüze gelen mimari esintinin bozulmadan, el işi ile bütünleşen ve camilerimizle vücut bulan bu harika eserler işinde uzman ustalarımız tarafından tamamlanmaktadır. İzlenen teknik ve yöntemler cami vitray sanatının incelik ve pencere sayısına göre farklılık göstermekte, dışarıdan ışık verilmesi halinde pencere vitray sanatının gösterdiği muhteşem görüntü, ustalarımızın el becerisini yansıtmaktadır. Geçmişte doğal ışık kaynaklarının kullanılması yaygınken, bugün teknolojik gelişimin getirdiği yararlar doğrultusunda daha göz alıcı gözükmekte, camilerimize mimari estetik kazandırmaktadır.Çok hassas olan vitray sanatı bulut, gölge, araç ışığıı hatta ağaçların oluşturduğu ışık yansımasını bile çok derinden etkilemekte, cami pencere dizaynında vitray uygulanırken, tüm detaylar düşünülerek vitray ve ışık çalışmaları tarafımızdan yapılmaktadır.

Şimşek Yapı İnşaat olarak 14 yıldır hizmet verdiğimiz cami inşaatı ve cami içi Süslemelerinde 600'e yakın ibadethanemize hizmet vermenin gururunu yaşamaktayız.Cami pencere dekorasyonu ve cami vitray çalışmalarımızda uzman ekibimizle sizlere hizmet vermekten gurur duyacağız.

Cami Vitray çalışmaları ve Cami Pencere Süsleme çalışmalarımızı incelemek için TIKLAYINIZ. 

Designed By Süleyman Yoncalık